Takip Edin

Dünya

14 Yaşındaki YouTuber, 9 Ayda Bir Milyon TL Kazandı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Griffin’in videoları oldukça popüler hale geldi ve küçük çocuk oyun videolarını canlı yayınlamaya başladı. ‘Sceptic’ takma adını kullanan Griffin, kısa sürede YouTube’da 1 milyon aboneye ulaştı.14 yaşındaki Griffin, popülerliği arttıkça günde minimum 8 saat yayın yapmaya başladı.Milyonlarca takipçisi ve abonesi olan Griffin, oyun esnasında yediği içtiği ürünlerden bile reklam almaya başladı.

Bir süre sonra da otellerle, mağazalarla, teknoloji devi firmalarla çeşitli reklam anlaşmaları yaptı. YouTube gelirleri, sponsorluk anlaşmaları derken Griffin, 9 ay gibi kısa bir sürede 200 bin dolar (1 milyon TL) civarında gelir elde etti.

Ailesi, çocuklarının 14 yaşında olmasından dolayı parayı kontrol etmede sorun yaşayacağını düşünerek Griffin’in bir şirket kurmasına yardım etti. Gelirini idare etmesine yardımcı olmak için de bir finansal danışman tuttu.

Griffin’in babası Chris, “Ebeveynlerin bilmesini isterim ki, eğer çocukları oyun oynamaktan hoşlanıyorsa, buna tutkuları varsa ve iyilerse ailelerin bu durumu diğer sporlar gibi davranmaları ve desteklemeleri gerekir” dedi. Bunun artık kendisi için oyundan öte bir işe dönüştüğünü belirten Griffin ise, okula vakit bulamadığını ve uzaktan lise eğitimi almaya başladığını ifade etti.Dünya

Genç İş Adamı, Ayda 201 Bin TL Maaşla Çalışacak Asistan Arıyor!

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Genç girişimci Matthew Lepre, kendisine yardımcı olacak ve dünyayı onunla gezecek 28 bin sterlin (201 bin TL) maaşla çalışacak bir asistan arıyor.26 yaşındaki griişimci Matthew Lepre, 28 bin pound maaşla asistan arıyor. İşlerini tek başına halledemediğini ifade eden Lepre, internette bir kişisel asistan ilanı verdi.

Kişisel asistanda aradığı özellikler; bilgisayar bilgisi, birden çok işi bir arada yürütebilme kabiliyeti, seyahat engeli olmaması, geçerli bir pasaportunun olması vb. bazı klasik iş ilanı istekleri idi.Herkesin hayallerini süsleyen ilana göre işi alırsanız, Lepre ile birlikte Japonya, Dubai, ABD ve Avrupa ülkelerine sürekli gitmeniz ‘gerekiyor.’ Sık sık iş gereği Dubai’ye uçan Lepre’nin lüks uçaklarında ona eşlik etmeniz de şart.

Seçilecek kişi, günlük e-ticaret şirketlerini takip etmenin yanı sıra sosyal medyayı da aktif olarak incelemek durumunda ve YouTube yayınları için kameramanlık yapması gerekiyor.

Lepre aradığı asistanın mükemmel bilgisayar becerilerine sahip olmasını, baskı altında çalışabilme becerisi, güçlü sosyal medya bilgisi, dakiklik, seyahat güzergahlarını bir araya getirebilme becerisi ve YouTube kanalı için yeterli bilgiye sahip olmasını istiyor.

Başvurunun bir diğer cazip yanı ise ücreti. Eğer seçilen kişi siz olursanız 9-5 arası çalışma saatlerinde 28 bin sterlin (201 bin TL) maaş kazanabilirsiniz.


Devamını oku

Dünya

Netflix Amerika’ da Bir Türk!

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Bugüne kadar birçok sevilen yapımın müziklerini hazırlayan şarkıcı Murat Evgin, Amerika’da yayınlanacak olan tarihsel dizi ”Myths & Monsters” ın müziklerini üstlendi.Murat Evgin’in müziklerini hazırladığı Myths & Monsters yeni sezonda sonbahar’da Netflix Amerika ve Kanada’ da yayında olacak.


Devamını oku

Dünya

Türk DJ Ümmet Özcan, Çin’de İzmir Marşı’nın Remixini Çalarak Herkesi Coşturdu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Türk DJ Ümmet Özcan, Çin’deki bir diskoda unutulmaz bir performans sergiledi. Özcan, binlerce kişinin olduğu diskoda, İzmir Marşı’nın remixini çaldı.O ana ait görüntüler sosyal medyada çok paylaşılanlar arasına girdi. Türk DJ Ümmet Özcan’ın performansı gören sosyal medya kullanıcıları ‘Kral Çinlilere yargı dağıtıyor’ ve Gururumuz’ gibi yorumlar yapıldı.

Ümmet Özcan Kimdir ?

2011 yılında yayınladığı “Reboot” parçasıyla Beatport’da liste başı olarak yedi hafta geçiren DJ, böylelikle adını dünya sahnesinde duyurmaya başladı. 2012 yılında “The Box” isimli single’ı Las Vegas’ta düzenlenen meşhur Electric Daisy Carnival’ın en çok çalınan parçası olurken, bir sonraki sene yayınlanan W&W ortaklığı “The Code” ise Ultra Music Festivali’ne damga vurdu.

Özcan’ın R3hab’le beraber prodüktörlüğünü üstlendiği “Revolution”yine Beatport listelerinde birinci sıraya tırmanırken, DJ Mag tarafından 2015’in en iyi DJ’leri seçilen Dimitri Vegas & Like Mike’la Fatboy Slim’in “Eat Sleep Rave Repeat” şarkısına yaptıkları remix, prodüktörün hit’leri arasındaki yerini aldı. 2014 ve 2015, Ümmet Özcan’ın adını tüm EDM camiasına duyurduğu yıllar oldu.

Bu dönemde “Raise Your Hands”, “Superwave” ve “Smash” gibi hit’leri hep liste başı olan DJ, EDC, Tomorrowland, Creamfields ve Global Gathering gibi dünyanın hatırı sayılır dans müzik festivallerinde de sahne aldı. Dimitri Vegas & Like Mike’la işbirliğini yeni bir parçayla da devam ettiren Özcan, Martin Garrix, Tiesto, David Guetta, Avicii, Steve Aoki ve Calvin Harris gibi dünya devlerinin de desteğini aldı.https://dskultursanat.com/wp-admin/post-new.php

2014 yılında DJ Mag’in merakla beklenen “Dünyanın En İyi 100 DJ”i listesinde 31. sırada yer alarak en büyük çıkış yapan DJ olan Ümmet Özcan, 2015 yılında da listede yine 36. sırada kendisine yer bulurken 2016 yılında 19. sıraya yükseldi.Devamını oku

Trend