Takip Edin

Edebiyat

Merve Avşar’ın Aklıma Takılıyorsun Düşme Kitabı Çıktı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Best fm’in sevilen isimlerinden Merve Avşar’ın ilk kitabı ” Aklıma Takılıyorsun Düşme ” destek yayınları etiketi ile tüm kitapçılarda ve dijital platformlardaki yerini aldı.Kitap hakkında;

Tanrı’ya bırakıyorum önceden sana bahşettiğim tüm hislerimi. Bilirim hiçbir teselli kendime sahip çıkamayacak artık. Güzelliğin ruhtan geldiğini anladığımdan beri makyaj yapmadım. Kimseyi oraya ulaştırmadım. Birkaç kuş cıvıltısı, ayın denize yansıması dışında hiçbir şey ruhuma dokunmadı da.

Onu kandırıp kirletmeyi nasıl becerdin? Ruhum kocaman bir yalan olan sesinle kirlendi. Sen de babam gibi. Pişman kal. Tanrı’dan başkası öpemez artık beni. *** Sen bunları okurken ben çoktan yaşamış olacağım satırlarda. İstediğim; hayatın bir yerinde, hayatımı tutabilmendi avuçlarında. Artık somutlaştırdığım acılarıma dokunabilirsin sayfa aralarında.

Kitabı Satın Almak için Tıkla


Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edebiyat

Bülent Özdemir’in Kaleminden ”Hiç ve Herşey”

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Edebiyat dünyasının sevilen ismi yazar Bülent Özdemir, yeni kitabı ”Hiç ve Herşey”i geçtiğimiz zamanlar içerisinde kitapseverlerle buluşturdu.

Şule yayınları etiketi ile yayınlanan kitap D&R, Kitapyurdu başta olmak üzere tüm dijital platformlarda satışa sunuldu. Okurlar’dan yoğun bir ilgi gören kitap geçtiğimiz günlerde 2. Baskıya girerek, yayınlandı.

Değerli yazarımız Bülent Özdemir’e imzalı kitap için ekibimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Devamını oku

Edebiyat

Sinema Perdesinden Beyaz Kağıtlara Aktarılan Hayatlar

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Yeşilçam’ın sevilen ismi Yavuz Karakaş, ”Yeşilçamda Bir Ömür” ismi verilen kitabı ile yıllar sonra yeniden sevenlerinin karşısına çıktı.

ilk olarak 1959 yılında ”İzmir Ateşler İçinde” isimli sinema filmi ile yeşilçam’a girdi. Biz ise onu İnek Şaban, Bekçiler Kralı, Şark Bülbülü gibi filmlerdeki canlandırdığı karakterler ile tanıdık.

Lukka kitap etiketi ile yayınlanan kitabı Erhan Tuncer kaleme aldı. O, yeşilçamın en renkli karakter oyuncularından biri, müzisyen, sporcu, esnaf ve herşeyden önce  ömrünü sinemaya adamış gerçek bir emekçi diye geçiyor kitabın tanıtım kısmında gerçekten de öyle o bir sinema emekçisi.

Peki Yavuz Karakaş Kimdir ?

Bir süre ortaokulda okudu. Daha sonra ticarete atıldı. Oyunculuğa 1960’da Ceylan Yayınları’nın haftalık 36 sayfalık foto roman dergileri Kinova ve Kolsun Bebek’te rol alarak başladı. Yayınevi bunlardan Kolsuz Bebek’i sinemaya aktardığında, foto romandaki doktor rolünü tekrar oynayarak sinemaya adım attı. Kariyerinde çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak roller aldı. Sahneye çıkarak halk müziği okudu. Plaklar doldurdu. Gazete foto romanlarında, TV dizilerinde, reklamlarda oynadı. Üsküdar’da Birahane, kömür ve gaz satışı gibi ticari işlerle uğraştı. Seks filmleri furyası döneminde Almanya’ya gidip çalıştı .Oğluyla fotoğraf stüdyosu açtı.Devamını oku

Edebiyat

56 Farklı Yazardan Oluşan Proje Kitap ”Gittim, Gezdim, Gördüm” Çıktı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

56 farklı yazardan oluşan ”Gittim, Gezdim, Gördüm” kitabı sıfır yayınları etiketi ile geçtiğimiz günlerde tüm kitapçılardaki yerini aldı. Her yazarın gezi incelemelerinden oluşuyor. Bazı isimler şiirlerle süslemiş, bazısı roman tadında yazmış. Derleme olarak adlandırılan eserde her bölümün sonunda;

  • Seyahate çıkarken alınacaklar,
  • En sevdiğiniz yer,
  • Hayal kırıklığı yaratan yer,
  • Yurt içinde ve yurt dışında gitmek istediğiniz yer,
  • Bir sonraki yolculuk planı gibi Bu şekilde oluşan bir bölüm var.

Burası da önemli çünkü kimlerin nereleri görüp gezdiği ve beğenmediği yerleri anlamış oluyoruz. Seyahat üzerine çok güzel sözler ve anılar var. Çok çok farklı duygular içeriyor. Tatile çıkmadan bence mutlaka okunmalı. Çünkü gerçekten güzel bilgilendirici kısımlar var.

Kitabın yazarlarından Sibel Değirmenci proje kitap ile ilgili sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi;

Hani yeni bir şehri gezeceğimiz zaman keşke yanımızda burayı bilen biri olsa da bizi gezdirse deriz ya.. Çünkü orada yaşayan birinin rehberliği, bizim turist gözlerimizden gizlenen şehrin tüm güzelliğini gün yüzüne çıkarır.. İşte bu kitap sizi o şehirde gezdiren kişi olacak. Nereyi gezmek istediğinize siz değil, o karar verecek.. Siz sadece satırlardaki ayak izlerini takip edin. içinde benim de Avrupa seyahatimi anlattığım bir yazı var diye söylemiyorum; çok çok güzel bir kitap oldu.
Devamını oku

Trend