Takip Edin

Kültür&Sanat

Maher Zain İstanbul’da konser verdi

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Maher Zain, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, İngilizce, Arapça ve Türkçe şarkılar seslendirdi. “Mawlaya” şarkısını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yaptığı “Hasat Vakti” şarkısında kendisine destek veren Mesut Kurtis ile birlikte seslendiren sanatçıya, “O Sensin Ki” şarkısında ise Mustafa Ceceli eşlik etti.Zain, Yeni Zelanda’daki saldırıyı hatırlatarak, “What a Wonderful World/Ne Kadar Harika Bir Dünya” şarkısını seslendirmeden önce şu ifadeleri kullandı: “Geçen hafta Yeni Zelanda’da yaşananları biliyorsunuz. Duygusal bir konuşma yapmayacağım. Sadece pozitif sonuçları hakkında konuşmak istiyorum. ‘What a Wonderful World’ şarkısını söylemek istiyorum.

Yeni Zelanda’da yaşananlardan sonra insanlardan sevgi dolu tepkiler almaya başladık. Sadece Yeni Zelanda’da değil, birçok yerde, hatta Stokholm’de bile… Yaşananlar oldukça talihsiz ve üzücü ama ne yazık ki önümüze bakmak zorundayız. Hayat devam ediyor. Bu yüzden harika bir dünyada, harika insanlarla yaşadığımızı görmek çok sevindirici. Bunu birçok insan kanıtladı.”Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür&Sanat

Beyaz Show’dan Haliç’te Muhteşem Gösteri

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Poll Production organizasyonu Vakıfbank sponsorluğunda gerçekleşen Beyaz Show, ikinci gününde de Haliç Kongre Merkezi’ni hınca hınç doldurdu. Hakan Altun, Oğuzhan Koç, Simge Sağın, İrem Sak ve İbrahim Büyükak’ın konuk olduğu geceye düetler damgasını vurdu.

Hakan Altun, bir hayranı ile ’Gönül Yarası’ şarkısında düet yaparken; ‘Ele Güne Karşı’ ve ‘Arap Saçı’ şarkısını Beyazıt Öztürk tüm konukları ile birlikte seslendirdi.

Küçük hayranlarının selfie isteğini kırmayarak sahneye davet eden ekip, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Fotoğraf için telefonu eline alan Altun’a, İbrahim Büyükak ‘Hakan ağabey telefonun başında bu sefer selfieyi bekliyor’ diyerek gecenin esprisini yaptı.Devamını oku

Kültür&Sanat

PowerTürk Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Yılın en dikkat çeken projeleri ve isimlerinin yarıştığı PowerTürk Müzik Ödülleri, Türkiye’de ilk defa özel bir programla sadece PowerTürk ekranlarında gerçekleştirildi.Gecede Türk Pop Müziği’nin en güçlü isimlerine toplam 9 kategoride ödül verildi. Sürprizlerle dolu PowerTürk Müzik Ödülleri’ne Ajda Pekkan, Nilüfer, Gülşen, Hadise, Mabel Matiz, Manga, Ufuk Beydemir, Yıldız Tilbe katıldı ve ödüllerini aldı.

Mabel Matiz’e 4 Ödül Birden

PowerTürk müzik ödüllerinde Mabel Matiz, ‘En Güçlü Erkek Şarkıcı’, Maya albümüyle ‘En Güçlü Albüm’, Sarmaşık şarkısının klibiyle ‘En Güçlü Klip’ ve ‘Öyle Kolaysa’ şarkısıyla ‘En Güçlü Şarkı’ kategorilerinde tam 4 ödül aldı. Mabel Matiz yaptığı konuşmada, “Ana akım Türk müzik sektörünün orta yerinde tamamen kendi canımın istediği şeyleri söyleyebilmekten ve hissettiğim müziği yapabilmekten dolayı çok mutluyum. Sarmaşık klibinin yönetmeni olan çok özel bir göze ve yüreğe sahip olan yetenekli dostum Sinan Tuncay’a teşekkür ediyorum beni ve şarkımı bu kadar iyi anlayıp görsele döktüğü için. Öyle Kolaysa’yı yazmak 4 yılımı aldım, bir kelimesi bile boşa söylenmemiş olsun istedim ve yalnızca kendi gerçeğimi anlatmaya çalıştım. Görüyorum ki nice insanın kendi gerçeğine ve hikayesine dokundu şarkım, çok mutlu ve şükran doluyum bu ödül için” dedi. Mabel Matiz kendisine ödülü getiren Maya albümü hakkında da konuşarak, “Maya albümünde emeği olan çok insan, albümün kapsadığı çok fazla an ve his var. 80-90’lar Türk Pop Müziği ile büyümüş bir çocuk olarak, Maya albümü benim o yıllara saygı duruşum. Adını annemden alıyor çünkü bu şarkılar doğum büyüdüğüm evin içinden çıkıp benimle birlikte tüm Anadolu’yu dolaştılar ve böylelikle çıktı bu albümün coğrafyası ortaya. Anadolu bu albümün coğrafyasıdır, köklerime ve tüm Anadolu’ya selam gönderiyorum” diye konuştu.

En Güçlü Kadın Şarkıcı: Gülşen

En Güçlü Erkek Şarkıcı: Mabel Matiz

En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı: Ufuk Beydemir

En Güçlü Albüm: Mabel Matiz-Maya

En Güçlü Klip: Mabel Matiz-Sarmaşık

En Güçlü Grup: Manga

En Güçlü Şarkı: Mabel Matiz-Öyle Kolaysa

En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi: Hadise

En Güçlü Proje Albüm: Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Nilüfer

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Ajda PekkanDevamını oku

Kültür&Sanat

Murat Cemcir Rusya’da En İyi Yardımcı Erkek Ödülü’nü Aldı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Oyuncu Murat Cemcir, Moskova’da yapılan Uluslararası East-West Golden Arch Ödülleri kapsamında “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filminde canlandırdığı rolle kazandığı ödülü alırken, çok heyecanlı olduğunu belirtti.

Uluslararası ilk ödülünü alan Cemcir,”Bu ödülü ülkemdeki bütün öğretmenlere adıyorum” dedi.

Resmi sosyal medya hesabında paylaştığı resmin altına şu notu düştü; ”Zerafetleriyle davet ettiler; icabet ettik geldik, uluslararası ilk ödülümüzü aldık”Devamını oku

Trend