Şarkıcı Ege’ den yunanlı şarkıcıya esprili gönderme!

Ege’nin unutulmaz şarkısı “Yaz Aşkım” şarkısının bestesini çalınarak, Yunanistan’da Antonis Remos tarafından “Ma De Ginetei” adıyla seslendirilerek klasiklere geçmişti.Bu durumun farkedilmesi üzerine hukuki süreci başlatan sanatçı, besteci Giorgos Theofanous’a Türkiye’de açtığı davayı 2013 yılında kazanmıştı. Sonrasında aynı şarkı için Yunanistan’da dava açan Ege karar duruşmasını beklerken Türkiye’de harekete geçti. Sanatçının avukatı İlkser Akbulut’un yaptığı başvuru sonucunda, mahkemenin verdiği ihtiyati tedbir kararı ile Antonis Remos’un bu gece Çeşme’de vereceği konserde “Ma De Ginete” şarkısını söylemesi yasaklandı.

Şarkıcı sosyal medya hesabında yunanlı şarkıcıya gönderme yaparak; ”Yorgo biliyorum beni takiptesin… Bu şarkıyı beğenirsen bu defa çalmak yerine izin iste seve seve veririm.” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım;

Peki Ege Kimdir ?

15 Aralık 1968’de doğumlu olan şarkıcı Ege, İzmir’de dünyaya geldi. Müzik ile küçük yaşta tanıştı. Çocukluğunda klavyeli sazlar eğitimini alıp Maria Rita Epik ile tanıştı. >>Devamını okumak için tıklayın!