Takip Edin

Başrollerini Timuçin Esen ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı Gülperi dizisinde 24. bölüm tanıtımı heyecanlı bir bekleyişe sahne olurken, Derdim Olsun şarkısıyla tüm Türkiye’ye adını duyuran Reynmen sürprizi yaşandı. Gülperi’nin yeni bölüm tanıtımının Reynmen’inizlenme rekorları kıran “Derdim Olsun” şarkısı eşliğinde yayınlanması büyük beğeni topladı.Yapımını Tims&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in paylaştığı Cuma akşamlarının vazgeçilmez yapımı Gülperi’de bu hafta tansiyon yükseliyor.

Ailelerine adeta savaş açan çocuklarının karşısında yeni bir sınav verecek olan Gülperi ve Kadir’in evlilikleri için alacakları karar yeni bölümde ekrana gelecek.

Dizinin başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay, ssoyal medya hesabından tanıtımı yayınlayarak, Reynmen’e göndermede bulundu. Yeşilçay’ın takipçileri gönderisine beğeni yağdırdı.


Gündem

Atatürk’ün zeki olmadığını savunan vatandaş

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul sokaklarında röportajlar yaparak halkın nabzını tutan İstanbul Times TV muhabiri Çağla Pekgüleç, vatandaşlara “Atatürk Yaşasaydı Türkiye Nasıl Olurdu?” sorusunu yöneltti.Bu soruya “Atatürk’ün devri öldü. Yeni insanlar çıktı. Atatürk’ten daha zeki şimdiki insanlar.5 yaşındaki çocuk bile Atatürk’ten zeki. Atatürk bilgisayara kullanabiliyor muydu?” dedi.

Bu sözler karşısında şaşkına dönen muhabir, “Bilgisayara kullanamıyordu ama Cumhuriyet’i kurdu” dedi. Bu tepki üzerine vatandaş şöyle devam etti: “Yahu bana ne Cumhuriyet’ten. Ben adamın yapısına bakıyorum. Adamın yapısı o kadar zeki değildi.”Devamını oku

Gündem

Ezhel’den hakkında çıkan haberler sonrasında açıklama geldi

Yayınlanma tarihi

-

Söylediği şarkılarla ve farklı yorumu ile müzik dünyasına farklı bir soluk getiren rap müzik sanatçısı Ezhel, son zamanlarda hakkında çıkan tutuklama haberlerinden sonra resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.Ezhel açıklamasında;Herkese merhaba, öncelikle beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. cansınız. İçinde bulunduğum durum ile ilgili sizi bilgilendirmem şart oldu, çok fazla asılsız haber ve spekülasyon yapıldı, yakalandı, tutuklandı vb. şeklinde. 2017 yılından itibaren hakkımda birden çok ”özendirme” davası açıldı, hepsinden beraat ettim, bunların bazıları kesinleşti… Çeşitli soruşturmalar açıldı,kovuşturmaya gerek yoktur kararı verdi savcılar. Bir tek mahkumiyet aldım, itiraz hakkımız var, hükmün açıklanması geriye bırakıldı. Şuanda hiçbir sabıkası, yakalama kararı olmayan bir kişiyim. Buna rağmen, hukukla izah edemediğimiz bazı sıkıntılar yaşıyorum. Yanlış anlaşılmasın, şu ana kadar muhatap olduğum yargı ve emniyet mensuplarının çoğuna hakkımı helal ederim. Bana bir çok sefer yardımcı oldular. En nihayetinde yasaları uyguladılar, görevlerini yaptılar. Ama yinede yıpratma süreci dar bir çevre tarafından en başından beri inatla sürdürülüyor. Bir süre bu köşe kapmacanın dışına çıkmaya karar verdim. Tüm dikkatimi ve enerjimi, kaybetmekte olduğumuz yeni albüme, sevdiğim, sorumlu olduğum insanlara vermek istedim. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle.” ifadelerini kullandı.Devamını oku

Gündem

Sosyal medya fenomeni Pucca’nın içeri atılma sebebi Pablo Escobar Kimdir, gelin hepberaber bakalım

Yayınlanma tarihi

-

Peki Kimdir Bu Pablo Escobar ?

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria’dır. Çiftçi bir babanın ve ilkokul öğretmeni bir annenin 7 çocuğundan biri olan Pablo Escobar 1 Aralık 1949 tarihinde Kolombiya’nın Rionegro şehrinde dünyaya geldi. Ailesi ile birlikte sonradan Envigado şehrinin kenar mahallelerine taşındı.Suç kariyerine ufak çapta hırsızlıklarla başladı. İlerleyen yıllarda kaçak sigara ve sahte ikramiye biletleri satarak dolandırıcılık dünyasına girdi.Kolombiya’da o dönem sigara kaçakçılığı piyasasında büyük bir rekabet vardı ve bu mücadeleye halk arasında ”Marlboro Savaşları” adı verilmişti. Pablo’nun bir sonraki adımı ise araba çalıp, satmak oldu.İşleri gittikçe büyüten Pablo, Kolombiya’nın büyük kentlerinden Medellin’de ünlü ve varlıklı insanları fidye için kaçırmaya başladı.

1970’lerin başında uyuşturucu piyasasının en önemli ürünü esrardı. Ancak 70’li yılların ortasında kokain popüler olmaya başladı. Kokain üretimi için kaçakçılık cenneti olan Kolombiya çok uygun bir ülkeydi. Kokain’in üretildiği en büyük koka tarlaları da komşu ülkeler olan Peru ve Bolivya’daydı.

Pablo Escobar Medellin şehrindeki ünlü uyuşturucu baronu Fabio Restrepo’yu öldürüp onun operasyonunu ele geçirdi. Onun üretim ve dağıtım şebekesini dünyanın o güne dek görmediği bir uyuşturucu karteline çevirdi. Ortaklık kurduğu kişiler arasında Medellin’in en güçlü suç baronları vardı.Pablo Escobar’ın liderliğinde, Peru ve Bolivya’daki tüm Koka hamuru satın alındı ve Kolombiya’daki büyük Kokain çiftliklerinde işlenmeye başlandı. Sıra bu kokaini yüksek fiyatlara ABD pazarına satmaya gelmişti.

Özel uçak satın alan Escobar, uçakların tekerleklerine kokain gizledi ve taşınan kokainlerin ilk durağı olan Panama’ya uçuşları bizzat kendisi yaptı. Panama’da yolcu uçaklarının tekerleklerine gizlenen kokain, Amerika’ya sokuldu ve başta Florida olmak üzere tüm eyaletlere yayıldı.80’li yıllara gelindiğinde, Pablo Escobar günde 15 ton kokaini Amerika’ya kaçırıyordu. Pablo’nun kazandığı para ve kurduğu suç çetesi, onu iyice gözü kara yapmış ve işlerin ölçeğini inanılmaz boyutlara taşımıştı. Boeing 727 model yolcu uçakları satın alan Escobar, yolcu koltuklarını çıkarıp, uçakları tamamen kokain ile doldurmaya başladı.

Pablo Escobar Hakkındaki İnanılmaz Gerçekler!

  • Pablo Escobar yaşamı boyunca inanılmaz bir servet elde etti. Öyle ki paralarını koyacak yer bulamamış, milyonlarca doları depolarda fareler yemiş, hatta bir kısmını da kendisi yakmıştır.

  • Pablo Escobar’ın, ABD‘ye uyuşturucu kaçırdığı yıllarda; günde 60 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. Bu hesaba göre yılda ortalama 22 milyar dolar kazandığı biliniyor. Pablo, bu kazançla içinde yaşadığı Kolombiya devletinden daha güçlü hale gelmiştir. Öyle ki, kendisinin ABD’ye iade edilmemesi için; Kolombiya’nın 20 milyar dolar tutarındaki dış borçlarını ödemeyi teklif etmiştir.

  • Pablo Escobar ayda 4000 dolar gibi bir rakamı, bu paraları lastiklemek için aldığı paket lastiğine ödüyordu. Bu paraları sayıp deste haline getirmek, lastiklemek ve raflara yerleştirmek için bile maaşlı adam çalıştırıyordu.

  • Pablo Escobar’ın paralarını sakladığı depolarda, toplamda 2.2 milyar dolarlık banknotu farelerin yediği tahmin ediliyor.

  • Pablo Escobar, plastik bidonların içine koyduğu paraları Kolombiya ve Meksika’da satın aldığı arazilere gömüyordu. Günümüzde bile hala bu paraları bulan insanların olduğu rivayet edilmektedir.

  • Pablo Escobar’ın polisten kaçtığı yıllarda, kızının üşümesi sebebiyle 2 milyon doları yakıp onu ısıtmaya çalıştığı da çok bilinen bir olaydır. Bir çuval dolusu parayı ısınmak ve yemek pişirmek için yakmıştır.

  • Forbes dergisi tarafından, Pablo Escobar’ın toplam servetinin 30 milyar Dolar civarında olduğu tahmin edilmişti. Bu sayede Forbes’ın her yıl yayınlanan dünyanın en zengin 10 insanı listesine girmişti.Devamını oku

Trending