Muhsin Kara’nın ”Âşikîn” isimli Klibi Yayınlandı

Sözü ve müziği anonim bir eser olan Âşikîn ‘in düzenlemesini Yavuz Taşkın üstlendi. Klip çekimleri için istanbul, Elif Efendi Dergahı tercih edildi. 20 kişiden oluşan bir ekiple çekilen klibin yönetmen koltuğunda ise Kemal Yıldız oturuyor.Sanatçı Muhsin Kara ile görüşerek bu güzel eserin yapılış aşamasından bahsettik; Eserin şimdiye kadar hiç profesyonel bir kaydına rastlamadım. Bikaç yerde esntrumantaline rast geldim. Melodi olarak ilk dinlediğimde beni çok etkilemişti. İlerde bir single yaparsam bu eseri kesinlikle okumalıyım dedim. Sonrasında sanatçı bir dostum ve ağabeyim olan; Muzaffer Gürler’i arayıp kafamda olanı yapacak bir aranjörü tanıyıp tanımadığını sordum. O da piyasanın bana göre en kalitelilerinden biri olan Yavuz Taşkın ile tanıştırdı. Eseri kendisine telefonda biraz okuyunca hoşuna gitti ve yapım aşamasında çok emek verdi. Ki ben kolay kolay beğenen biri değilim maalesef yakınlarım bunu iyi bilir. Her şeyi en ince noktasına kadar mükemmel olmasını isterim. Neyse daha sonra kendisiyle randevulaşıp buluştuk ve eserin temellerini attık. Sonrasında düşündüğümüzden daha farklı bir yöne doğru gitti işler.

Olmuşken şuda buda olsun deyince 6 dakikalık bir eser vücuda geldi. Eseri kendi alanlarında çok usta isimler olan; Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Doç. Dr. Fatih Koca ve Doç.Dr. Mustafa Demirci ile paylaştım. Onlarda hem katkı sağladıklarını hem de bir kaç defa bana eserle ilgili güzel düşüncelerini ifade edince daha çok motive olduk. Niyetimiz hayrolunca Rabbim bize çok güzel insanlarla çalışmayı bahşetti.

Çok profosyönel bir ekiple klibi çektik. Mesela zikir sahnesinde olan arkadaşlar, şuan çok popüler olan ve reytingi olan Payitaht ve Diriliş Ertuğurul gibi film setlerinde zikir çeken Halveti Uşşaki Dervişlerleriydi. Sonrasında bir çok önemli işlere imza atan kişiler klibin görüntü yönetmenliğini, klip yönetmenliğini, renklendirmesini ve montajını yaptı. Ayarlasak ancak bu kadar olurdu. Mevlaya hamdediyoruz böyle bir irşat yöntemini bize bahşettiği için. Amacımız klipte de gördüğünüz üzere, Dünya ya kanmış giden ömrümüzde silkinip hakka yönelmenin yollarını aramak ve aratmak. Hamdimiz mevlaya olsun efendim.Bir cevap yazın