Takip Edin

Sözü ve müziği anonim bir eser olan Âşikîn ‘in düzenlemesini Yavuz Taşkın üstlendi. Klip çekimleri için istanbul, Elif Efendi Dergahı tercih edildi. 20 kişiden oluşan bir ekiple çekilen klibin yönetmen koltuğunda ise Kemal Yıldız oturuyor.Sanatçı Muhsin Kara ile görüşerek bu güzel eserin yapılış aşamasından bahsettik; Eserin şimdiye kadar hiç profesyonel bir kaydına rastlamadım. Bikaç yerde esntrumantaline rast geldim. Melodi olarak ilk dinlediğimde beni çok etkilemişti. İlerde bir single yaparsam bu eseri kesinlikle okumalıyım dedim. Sonrasında sanatçı bir dostum ve ağabeyim olan; Muzaffer Gürler’i arayıp kafamda olanı yapacak bir aranjörü tanıyıp tanımadığını sordum. O da piyasanın bana göre en kalitelilerinden biri olan Yavuz Taşkın ile tanıştırdı. Eseri kendisine telefonda biraz okuyunca hoşuna gitti ve yapım aşamasında çok emek verdi. Ki ben kolay kolay beğenen biri değilim maalesef yakınlarım bunu iyi bilir. Her şeyi en ince noktasına kadar mükemmel olmasını isterim. Neyse daha sonra kendisiyle randevulaşıp buluştuk ve eserin temellerini attık. Sonrasında düşündüğümüzden daha farklı bir yöne doğru gitti işler.

Olmuşken şuda buda olsun deyince 6 dakikalık bir eser vücuda geldi. Eseri kendi alanlarında çok usta isimler olan; Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Doç. Dr. Fatih Koca ve Doç.Dr. Mustafa Demirci ile paylaştım. Onlarda hem katkı sağladıklarını hem de bir kaç defa bana eserle ilgili güzel düşüncelerini ifade edince daha çok motive olduk. Niyetimiz hayrolunca Rabbim bize çok güzel insanlarla çalışmayı bahşetti.

Çok profosyönel bir ekiple klibi çektik. Mesela zikir sahnesinde olan arkadaşlar, şuan çok popüler olan ve reytingi olan Payitaht ve Diriliş Ertuğurul gibi film setlerinde zikir çeken Halveti Uşşaki Dervişlerleriydi. Sonrasında bir çok önemli işlere imza atan kişiler klibin görüntü yönetmenliğini, klip yönetmenliğini, renklendirmesini ve montajını yaptı. Ayarlasak ancak bu kadar olurdu. Mevlaya hamdediyoruz böyle bir irşat yöntemini bize bahşettiği için. Amacımız klipte de gördüğünüz üzere, Dünya ya kanmış giden ömrümüzde silkinip hakka yönelmenin yollarını aramak ve aratmak. Hamdimiz mevlaya olsun efendim.Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik

Murat Boz motosikletle yarıştı, kavgaya karıştı

Yayınlanma tarihi

-

Yeni single’ı ‘Aşk Bu’yu hayranlarının beğenisine sundu. Sözü ve müziği Fikri Karayel’e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait şarkıya Şile’de klip çekildi. Elif Demiralp’ın yönettiği klip film tadında oldu. Özgür ruhlu asi bir genci canlandıran Murat Boz motosikletle yarıştı, kavgaya karıştı.Devamını oku

Müzik

Kaan, müzikseverlerin merakla beklediği düeti yayınladı

Yayınlanma tarihi

-

Yaklaşık 9 yıl önce katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile adını milyonlarca kişiye duyuran Kaan(Kaan Gülsoy) geçtiğimiz haftalarda yeni teklisini duyurmuştu. Daha önce Mario Winans, Ceza, Kenan Doğulu ve Smiley gibi isimler ile ortak işler yapan Kaan, bu sefer çıtayı yükseltti ve Snoop Dogg ve Yunan şarkıcı Eleni Foureira ile Sirens şarkısını müzik severlerle buluşturdu.Şarkı çıkmadan kısa bir süre önce bir açıklama yapan genç şarkıcı açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı; “Uzun zamandır beklenen projemi nihayet duyurmaktan ötürü heyecanlıyım ve sabırla bekleyen her birinize teşekkür ediyorum. Yeni teklim “Sirens” Efsane ve Amca Snoop Dogg ve Kraliçe Eleni ile çok yakında geliyor! Yoğun çalışılan günleri, haftaları, ayları ve hayal kırıklığına uğramayacağına söz veriyorum.

Kaan feat. Snoop Dogg & Eleni Foureira’nın, DMC etiketiyle yayınlanan “Sirens” isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik’te yayınlandı. Sözleri Calvin Cordozar Broadus Jr., Kaan Gülsoy, Fotios Stefos, Annie Lennox ve David Allen Stewart’a ait olan şarkının müziği ise Annie Lennox, Dave Stewart, Fotios Stefos, Kaan Gülsoy, Drama Queen, Paninos ve Ling Fung imzası taşıyor. Yönetmen koltuğunda da PickCodes ve Harris Hodovic oturuyor.Devamını oku

Müzik

Reynmen yeni şarkısı ”Ela” ile sosyal medyayı salladı!

Yayınlanma tarihi

-

Reynmen kalaplı Yusuf Aktaş yeni tekli çalışması ”Ela” ile sosyal medya’da olay oldu. Kısa bir süre içerisinde yüzbinlerce görüntülenme aldı.Birkaç gün öncede istanbul’da özel bir mekanda lansmanı yapılan yeni şarkısı ”Ela” bugün itibari ile tüm dijital platformlarda yayınlandı. youtube’da 4.7 milyonluk bir takipçi kitlesi olan Reynmen, yeni şarkısı ”Ela” yayınlanmasının üzerinden daha kısa bir süre geçmesine rağmen 451 bin görüntülenmeye ulaştı. instagram üzerinden ise 1 milyondan fazla görüntüleme elde etti ve hızla yükselmeye devam ediyor.

Reynmen’in klibi yayınlandıktan sonra ilk tepkisi; ”arkadaşlar paylaşan herkese destek veren herkese çok teşekkür ederim şuan kırk dakika’da 2.6 milyon çok teşekkür ederim, yeni bir rekor mu geliyor acaba” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, geçtiğimiz aylarda çıkarmış olduğu ilk tekli çalışması ”Derdim Olsun” ile 222 milyon gibi bir dinlenme elde etmişti.

Haber: Samet TosunDevamını oku

Trending