Takip Edin

Sinema

“Hababam Sınıfı Yeniden” 5 Nisan’da Sizlerle

Talha

Yayınlanma tarihi

-

Rıfat Ilgaz’ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan Hababam Sınıfı serisinin son filmi Hababam Sınıfı Yeniden 5 Nisan’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Özel Çamlıca Lisesi’nin karma eğitime geçmesiyle yaşanan değişimi eğlenceli bir dille anlatan film, yepyeni karakterlerle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İnek Şaban, Badi Ekrem, Güdük Necmi, Hafize Ana ve Mahmut Hoca gibi karakterlerle Türkiye sinema tarihine damga vuran Hababam Sınıfı serisinin günümüze uyarlanan son versiyonunda, yeni ve teknolojiyle iç içe olan farklı bir kuşağın hikayesi anlatılıyor. Eski karakterlerden çoğunun yer almadığı filmde, yeni karakterler yeni bir dil kullanarak beyaz perdeye aktarılıyor.Hababam Sınıfı Yeniden filminin yönetmen koltuğunda Biz Size Döneriz, Damat Takımı gibi komedi filmleriyle adını duyuran Doğa Can Anafarta oturuyor. Ünlü oyuncu Tarık Akan’ın ismiyle bütünleşen Damat Ferit karakterini Yusuf Çim’in canlandırdığı Hababam Sınıfı Yeniden filminde, Münir Özkul ismiyle özdeşleşen Mahmut Hoca karakterine, son olarak Bozkır dizisiyle izleyicinin karşısına çıkan usta oyuncu Altan Erkekli hayat veriyor. Senaryosu Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey’e ait olan filmin oyuncu kadrosunda; Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Özge Özacar, Giray Altınok, Sami Aksu, Fırat Albayram, Irmak Aydın Mustafa Karaoğlu, Hasan Say, Osman Alkaş, Hülya Duyar gibi isimler yer alıyor.Hababam Sınıfı Yeniden Fragman
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Ali’nin Hikayesi izleyenleri Duygulandırdı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Ramazan Özer’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Gürbey ileri, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer gibi ünlü isimler yer alıyor.Filmin hikayesinde; Ali, mide kanserine yakalanan genç bir adamın yaşadığı zorlukları konu ediyor. Onun hastalığı, sadece kendisinin değil, babasının da hayatının değişmesine neden olur. Oğlunun iyileşmesi için elinden geleni yapan baba, bu süreçte günden güne tükenmeye başlar.
Devamını oku

Sinema

Sanatçı Ahmet Kaya’nın Hayatı Film Oluyor

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Sanat dünyasına adını kazıyan Ahmet Kaya’nın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. AHMEDO İki Gözüm adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.Medyaradar’ın haberine göre; Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan Ahmedo İki Gözüm filmin yönetmenliğini uluslararası pek çok ödüle sahip olan İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Usta Sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemin karanlıkta kalan gerçekleri ilk kez beyaz perdeye aktarılıyor.

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?, Neden Ahmet Kaya?, Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?, Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı? gibi pek sorunun cevabı Ahmedo İki Gözüm adlı filmde yer alacak.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek.


Devamını oku

Sinema

Öldür beni sevgilim’ in ilk üç gün hasılatı belli oldu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Murat Boz ve Seda Bakan’ ın başrollerinde oynadığı BKM yapımı rpmantik, komedi ilk üç günde 132.134 seyirci ile 2.229.044,00 TL hasılat elde etti.Şenol Sönmez’in yönetmenliğini üstlendiği Öldür Beni Sevgilim, birbirlerinin lise aşkı olan Demet ve Okan’ın yıpratıcı evliliklerinin bir yıldönümünde aldıkları piyango biletine çıkan büyük ikramiye sonrasında evliliklerinin bir yana mı savrulacağı yoksa bu piyangonun aşklarını yeniden keşfetmek için bir fırsat mı olacağı sorusu etrafındaki macerayı konu ediniyor.

Film 14 mart’ ta da Azerbaycan’da sinemaseverlerle buluşacak.Devamını oku

Trend