Takip Edin

Sinema

Karakomik Filmler’ in Vizyon Tarihi Belli Oldu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Karakomik Filmler vizyon tarihi belli oldu. Cem Yılmaz’ın merakla beklenen Karakomik Filmler serisinin Kaçamak ve 2 Arada vizyon tarihleri duyuruldu. Karakomik Filmler vizyon tarihi 18 Ekim 2019 olarak açıklandı.Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Kaçamak ve 2 Arada filmleri aynı anda seyirciye izlettirilecek. Arka arkaya iki filmin beyazperdeye düşeceği Karakomik Filmler sadece sinemada gösterilecek. Netflix kapısını Cem Yılmaz kapattı. Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmi sinemada vizyona girmesinden kısa bir süre sonra Netflix’te yayına girmişti. Bu da yoğun eleştirilere neden olmuştu.

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler’in Netflix’te değil sadece sinemada seyirciyle buluşacağını daha önce duyurmuştu. Kaçamak ve 2 Arada vizyon tarihi 18 Ekim 2019 olarak duyuruldu.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler’in Kaçamak ve 2 Arada 18 Ekim 2019’da seyirciyle buluşacak.Sinema

“Hababam Sınıfı Yeniden” 5 Nisan’da Sizlerle

Talha

Yayınlanma tarihi

-

-

Rıfat Ilgaz’ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan Hababam Sınıfı serisinin son filmi Hababam Sınıfı Yeniden 5 Nisan’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Özel Çamlıca Lisesi’nin karma eğitime geçmesiyle yaşanan değişimi eğlenceli bir dille anlatan film, yepyeni karakterlerle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İnek Şaban, Badi Ekrem, Güdük Necmi, Hafize Ana ve Mahmut Hoca gibi karakterlerle Türkiye sinema tarihine damga vuran Hababam Sınıfı serisinin günümüze uyarlanan son versiyonunda, yeni ve teknolojiyle iç içe olan farklı bir kuşağın hikayesi anlatılıyor. Eski karakterlerden çoğunun yer almadığı filmde, yeni karakterler yeni bir dil kullanarak beyaz perdeye aktarılıyor.Hababam Sınıfı Yeniden filminin yönetmen koltuğunda Biz Size Döneriz, Damat Takımı gibi komedi filmleriyle adını duyuran Doğa Can Anafarta oturuyor. Ünlü oyuncu Tarık Akan’ın ismiyle bütünleşen Damat Ferit karakterini Yusuf Çim’in canlandırdığı Hababam Sınıfı Yeniden filminde, Münir Özkul ismiyle özdeşleşen Mahmut Hoca karakterine, son olarak Bozkır dizisiyle izleyicinin karşısına çıkan usta oyuncu Altan Erkekli hayat veriyor. Senaryosu Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey’e ait olan filmin oyuncu kadrosunda; Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Özge Özacar, Giray Altınok, Sami Aksu, Fırat Albayram, Irmak Aydın Mustafa Karaoğlu, Hasan Say, Osman Alkaş, Hülya Duyar gibi isimler yer alıyor.Hababam Sınıfı Yeniden Fragman
Devamını oku

Sinema

Ali’nin Hikayesi izleyenleri Duygulandırdı

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Ramazan Özer’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Gürbey ileri, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer gibi ünlü isimler yer alıyor.Filmin hikayesinde; Ali, mide kanserine yakalanan genç bir adamın yaşadığı zorlukları konu ediyor. Onun hastalığı, sadece kendisinin değil, babasının da hayatının değişmesine neden olur. Oğlunun iyileşmesi için elinden geleni yapan baba, bu süreçte günden güne tükenmeye başlar.
Devamını oku

Sinema

Sanatçı Ahmet Kaya’nın Hayatı Film Oluyor

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Sanat dünyasına adını kazıyan Ahmet Kaya’nın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. AHMEDO İki Gözüm adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.Medyaradar’ın haberine göre; Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan Ahmedo İki Gözüm filmin yönetmenliğini uluslararası pek çok ödüle sahip olan İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Usta Sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemin karanlıkta kalan gerçekleri ilk kez beyaz perdeye aktarılıyor.

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?, Neden Ahmet Kaya?, Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?, Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı? gibi pek sorunun cevabı Ahmedo İki Gözüm adlı filmde yer alacak.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek.


Devamını oku

Trend