Takip Edin

Sinema

Sanatçı Ahmet Kaya’nın Hayatı Film Oluyor

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Sanat dünyasına adını kazıyan Ahmet Kaya’nın hayatı beyaz perdeye taşınıyor. AHMEDO İki Gözüm adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.Medyaradar’ın haberine göre; Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan Ahmedo İki Gözüm filmin yönetmenliğini uluslararası pek çok ödüle sahip olan İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Usta Sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemin karanlıkta kalan gerçekleri ilk kez beyaz perdeye aktarılıyor.

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?, Neden Ahmet Kaya?, Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?, Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı? gibi pek sorunun cevabı Ahmedo İki Gözüm adlı filmde yer alacak.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek.


Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Öldür beni sevgilim’ in ilk üç gün hasılatı belli oldu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Murat Boz ve Seda Bakan’ ın başrollerinde oynadığı BKM yapımı rpmantik, komedi ilk üç günde 132.134 seyirci ile 2.229.044,00 TL hasılat elde etti.Şenol Sönmez’in yönetmenliğini üstlendiği Öldür Beni Sevgilim, birbirlerinin lise aşkı olan Demet ve Okan’ın yıpratıcı evliliklerinin bir yıldönümünde aldıkları piyango biletine çıkan büyük ikramiye sonrasında evliliklerinin bir yana mı savrulacağı yoksa bu piyangonun aşklarını yeniden keşfetmek için bir fırsat mı olacağı sorusu etrafındaki macerayı konu ediniyor.

Film 14 mart’ ta da Azerbaycan’da sinemaseverlerle buluşacak.Devamını oku

Sinema

”Öldür Beni Sevgilim” 14 Mart’ta Azerbaycan Seyircisi ile Buluşuyor

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Büyük bir merakla beklenen ‘Öldür Beni Sevgilim’ filmi Türkiye’de vizyona girdi. Başrollerinde Murat Boz ve Seda Bakan’ın oynadığı film 14 mart itibari ile Azerbaycanlı sinemaseverlerle buluşacak.Öldür Beni Sevgilim’in Azerbaycan’da fragmanının yayınlandığı ilk günden bugüne büyük ilgi gören film Azerbaycanlı sinemaseverler tarafından vizyon günü merakla bekleniyor.

Milli Piyango’dan çıkan para bir evliliği kurtarabilir mi? Artık heyecanı bitmiş bir evliliği milli piyangodan çıkan para kurtarabilir mi? Yoksa bu para o evliliğin sonu mu olur? Demet ve Okan bu eğlenceli komedide işte bu sorunun cevabını öğrenecek. Macera ve komedinin yanyana ele alındığı Öldür Beni Sevgilim, sinema severlere aşk, heyecan, aksiyon ve kahkaha dolu anları aynı anda yaşatmayı hedefliyor. Başrollerini Murat Boz ve Seda Bakan’ın paylaştığı, senaryosunu Murat Dişli’nin kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Şenol Sönmez’in oturduğu Öldür Benim Sevgilim 14 Mart’ta Azerbaycan’da sinemalarda.Devamını oku

Sinema

Karakomik Filmler’ in Vizyon Tarihi Belli Oldu

Dskultursanat

Yayınlanma tarihi

-

Karakomik Filmler vizyon tarihi belli oldu. Cem Yılmaz’ın merakla beklenen Karakomik Filmler serisinin Kaçamak ve 2 Arada vizyon tarihleri duyuruldu. Karakomik Filmler vizyon tarihi 18 Ekim 2019 olarak açıklandı.Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Kaçamak ve 2 Arada filmleri aynı anda seyirciye izlettirilecek. Arka arkaya iki filmin beyazperdeye düşeceği Karakomik Filmler sadece sinemada gösterilecek. Netflix kapısını Cem Yılmaz kapattı. Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmi sinemada vizyona girmesinden kısa bir süre sonra Netflix’te yayına girmişti. Bu da yoğun eleştirilere neden olmuştu.

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler’in Netflix’te değil sadece sinemada seyirciyle buluşacağını daha önce duyurmuştu. Kaçamak ve 2 Arada vizyon tarihi 18 Ekim 2019 olarak duyuruldu.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler’in Kaçamak ve 2 Arada 18 Ekim 2019’da seyirciyle buluşacak.Devamını oku

Trend